недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

(ВИДЕО) Мицкоски на отварањето на „Охридско лето“ без протоколи

(ВИДЕО) Мицкоски на отварањето на „Охридско лето“ без протоколи

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Кристијан Мицкоски синоќа на отварањето на „Охридско лето“ на Антички театар дојде без протокол и надвор од официјалните гости поканети од фестивалот.

Мицкоски купил карти на заеднички ред и седишта со првиот човек на Комитетот во Охрид Сашо Донев и познатиот и реномиран кардиолог Сашко Кедев, а друштво им правеше и пораншната министерка за култура Ганка Самоилова, како и охридскиот кардиолог Дејан Манчески кој со сопругата седеше веднаш до нив.

ИЗВОР: ОХРИД 1

Коронавирус