понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ВИДЕО: Мицкоски кажува виц во Охрид за Заев

ВИДЕО: Мицкоски кажува виц во Охрид за Заев

Денес и официјално почна изборната кампања за локалните избори.

ВМРО-ДПМНЕ традиционално својот прв митинг и преставувањето на кандидатите за градоначалници го има во Охрид на Античкиот театар.

Покрај преставувањето на кандидатите и обраќањето на кандидатот за градоначалник за Охрид, Кирил Пецаков, свој говор имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој во својот говор пред присутните кажа и виц за Зоран Заев.

Слушнете во видеото:

Локални избори 2021