петок, 3. декември 2021. Вести денес: 11
home Вести

ВИДЕО: Мерење на температурата на учесниците пред состанокот на Советот за безбедност

ВИДЕО: Мерење на температурата на учесниците пред состанокот на Советот за безбедност

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски започна седницата на Советот за безбедност на Република Македонија, на која ќе се разгледува ситуацијата со коронавирусот и мерките кои треба да се донесат врз основ на најновите анализи.

Покрај постојаните членови на Советот, на покана на претседателот присуствуваат и министерот за здравство Венко Филипче и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски.

Пред почетокот на седницата на сите учесници, пред да влезат во салата медицинска екипа им мереше температура.

Коронавирус