сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Вести

ВИДЕО: „Македонско девојче“ ечеше среде Солун

ВИДЕО: „Македонско девојче“ ечеше среде Солун

Познатата македонска песна „Македонско девојче“, но само во инструментална изведба, можеше да се слушне среде Солун.

Уличен кларинетист ја отсвире на шеталиштето покрај морето, а видеото го објави Обединета Македонска Дијаспора.

Коронавирус