петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Лидерот на ДУИ Али Ахмети главен на свадба во Зајас – покажа како се води орото

ВИДЕО: Лидерот на ДУИ Али Ахмети главен на свадба во Зајас – покажа како се води орото

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и пратеник во Собранието денеска е снимен во опуштено издание на свадба во Зајас како води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, веејќи го албанското знаме, традицонално украсено за свадбена веселба.

Ахмети е главен гостин на свадбата на својот внук во Зајас и покажа дека освен лидерски и дипломатски способности, успешно знае да го води орото – буквално.

Видеото е објавено на социјалните мрежи од гости на споменатата свадба во Зајас од каде е родум Ахмети.

-Кога срцето ти пее, а душата игра, пишуваше на една од објавите како опис за видеото со Ахмети, на кое покажа дека знае да се качи и на тапанот.

Видеото може да го погледнете ТУКА

Локални избори 2021