среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Вести

ВИДЕО: Костовски со говор кој предизвика многу емоции, Заев се вознемири!

ВИДЕО: Костовски со говор кој предизвика многу емоции, Заев се вознемири!

Мојот денешен говор го извади Заев од такт, тоест да бидам попрецизен ВИСТИНАТA ЗА МАКЕДОНИЈА го извади Заев од такт, тој во немоќ на оваа болна вистина ми реплицираше со голем бес и нервоза, истакна пратеникот Дарко Костовски.

„Директно и отворено говорев за сите неправди, за Делчев, за името, за кршење на македонската чест, за неискреноста према својот народ за срамното справување со Корона, за целата неспособност на СДСМ.

Не го чепкајте Гоце Делчев, не чепкајте во македонската совршеност. Македонија е единствена земја каде што не се почитува референдумска волја на народот.

Оваа криминална Влада на лицемерие веќе три години повторува дека од утре ќе биде подобро, од утре ќе се поправи образованието, здравството, од утре народот подобро ќе живее. Лаги, големи лаги.

Македонија е на колена, народот секој ден станува посиромашен, идентитетот ни влегува во голема криза, не чека фронтална борба за нови промени, ајде сите заедно да си ја вратиме честа“, напиша тој.

Говорот слушнете го во продолжение:

Коронавирус