петок, 31. март 2023. Вести денес: 42
home Вести

ВИДЕО: „Комити“ му посветија кореографија на Саздо

ВИДЕО: „Комити“ му посветија кореографија на Саздо

Навивачката група „Комити“ на фудбалскиот клуб Вардар, денеска на натпреварот со Пјуник му посветија кореографија на Никола Саздовски – Саздо, навивач кој им подлегна на повредите откако брутално беше претепан од тројца напаѓачи на автобуска постојка во Автокоманда.

Паролата на кореографијата беше „Крвта моја за бојата твоја“.

Комитите неколку пати досега протестираа во Скопје барајќи правда за убиството на Саздо.