среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 177
home Вести

ВИДЕО: Колона долга километри – помошта од Македонија тргна за Албанија

ВИДЕО: Колона долга километри – помошта од Македонија тргна за Албанија

Противпожарни возила, возила за итна медициснска помош, лекари, специјалисти и друга помош од Македоноја е на пат кон Албанија. Овие снимки ги направи екипата на ТВ21 на автопатот во Косово.

Претходно во раните утрински часови веќе пристигна еден тим од пожарникари.

Владата одвои 100 илјади евра парична помош, како и општина Чаир, но и Црвен Крст, кој отвори и жиро сметки и телефонски броеви за донации.

Коронавирус