вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 78
home Вести

ВИДЕО: Катица Јанева влегува во политика

ВИДЕО: Катица Јанева влегува во политика

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави видео каде Катица Јанева најавува влез во политика, каде ќе станувала пратеник или градоначалник на Гевгелија.

Не разбирате вие. Катица градела политичка кариера на начин прифатлив на главата на Октоподот. Сама кажува колку независно делувала и со СЈО и со Рекет, напиша Стоилковски.