вторник, 11. август 2020. Вести денес: 61
home Вести

ВИДЕО: Како Заев го излажа народот дека нема да го смени името на државата?

ВИДЕО: Како Заев го излажа народот дека нема да го смени името на државата?

-Не е ништо тајно ниту некоја специјална стратегија и цело време го донеле Заев за да го продаде името, ајде мајката, истакна во септември 2017 година Зоран Заев, тогашен премиер на Република Македонија.

Три години подоцна, Македонија е со променето име, а Заев го излажа сопствениот народ.

На 15-ти јули Македонија е во твои раце, стои во објавеното видео на каналот на ЈуТјуб на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус