четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

ВИДЕО: Како Заев ги навредува граѓаните кои не гласаат за него

ВИДЕО: Како Заев ги навредува граѓаните кои не гласаат за него

Праксата на СДСМ да ги навредува и дели граѓаните има своја историја.

Јавноста е сведок на многубројните навреди од страна на партиските функционери од власта врз одредена група на граѓани, особено на оние со спротиставени ставови и мислења.

Откако Шилегов вчеравечер објави статус на Фејсбук во која откри за својата левичарска љубов, а десничарите ги нарече себични простаци, денеска јавноста се потсетува и на зборовите на Заев и поделбата на народот.

-Денеска прошетав и денски во Прилеп и видов колку е убав Прилеп без членовите на ДПМНЕ, колку е убав Прилеп, рече неодамна Заев пред целокупниот македонски народ.

Коронавирус