вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Како Јанева беше изнесена од СЈО?

ВИДЕО: Како Јанева беше изнесена од СЈО?

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева попладнево со полициска придружба го напушти СЈО каде што беше доведена откако беше приведена во нејзиниот дом во скопската населба Козле.

ЈО бара притвор за Јанева поради основано сомнение за злоупотреба на службената положба и овластувања, заради стекнување лична корист.

Полицијата попладнево по налог ЈО ја приведе Катица Јанева во нејзиниот дом во скопската населба Козле, по што со полициска придружба беше донесена во СЈО.

Како беше изнесена од СЈО, погледнете во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус