понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Јанева со лисици спроведена во Обвинителство

ВИДЕО: Јанева со лисици спроведена во Обвинителство

Поранешната  шефица на СЈО, Катица Јанева, дава исказ  за случајот „Рекет“.

Јанева со лисици на рацете од полицијата е спроведена во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. каде во овие моменти го дава исказот.

Таа по втор пат се соочува со обвинителката Вилма Русковска, по минатомесечниот распит кога беше приведена и притворена.

Извор: kanal5.com.mk

Локални избори 2021