понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

(Видео) Извлечени остатоците од автобусот- еве што остана од него

(Видео) Извлечени остатоците од автобусот- еве што остана од него

Автобусот кој се преврте вчера на автопатот Скопје-Тетово во моментов се крена со кран и ќе се носи во касарната во Ѓорче Петров.

Таму ќе продолжи увидот и ќе се собираат докази за да се утврди како се случила сообраќајката кај селото Ласкарци на патот Скопје-Тетово.

ВИДЕО: МКД.МК