сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 45
home Вести

ВИДЕО: Христијан Мицкоски пречекан со аплауз и овации во ОК Кисела Вода

ВИДЕО: Христијан Мицкоски пречекан со аплауз и овации во ОК Кисела Вода

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на состанок на општинскиот комитет на партијата во Кисела Вода.

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ со аплауз и овации беше пречекан во преполната сала, каде партиските членови топло го примија и го поздравија.

На состанокот се разговараше за актуелната политичка ситуација, начинот на дејствување во периодот што следи, како и реорганизација на општинскиот и месните комитети.