среда, 18. мај 2022. Вести денес: 188
home Вести

ВИДЕО: Груевски го предводеше протестниот конвој во знак на поддршка за притворените патриоти

ВИДЕО: Груевски го предводеше протестниот конвој во знак на поддршка за притворените патриоти

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва заедно со стотина автомобили го предводеше конвојот од автомобили во знак на поддршка на притворените патриоти по нередите на 27 април годинава.

 Тој конвојот го предводеше од Аеродром, преку центар се до Владата и кривичниот суд во Скопје, погледнете:

Најнови вести

Коронавирус