сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

(ВИДЕО) Грозданов: Заев и Димитров ја нуделе Комерцијална Банка на Бугарите

(ВИДЕО) Грозданов: Заев и Димитров ја нуделе Комерцијална Банка на Бугарите

Утрово, гостин во емисијата „Утро со Златев“ беше гостин медиумскиот експерт Виктор Грозданов со кој се разговараше на повеќе теми. Тој изнесе ексклузивна информација дека Заев и Димитров ја нуделе Комерцијална Банка на Бугарите.

– Нашата влада на чело со Заев и Димитров мислеа дека ќе отидат во Бугарија и дека ќе поминат тука така, започна гостинот Грозданов.
Тој вели дека Бугарија имала високки барања од нашата Влада, а дека тие биле спремни во голем дел да ги прифатат.

– Они имаат таму ветено нешто што не можат да го исполнат. Јас ова го знаев уште во 2019 година. Они, (мислејќи на нашата Влада), ја нуделе Комерцијална Банка да биде банка на Бугарите. Тука е раздорот, вели Грозданов.

Коронавирус