вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 57
home Вести

ВИДЕО: Грчките пилоти го снимија прелетот над македонското небо

ВИДЕО: Грчките пилоти го снимија прелетот над македонското небо

Вчера два грчки ловци од типот F16 на два наврати го надлетаа македнското небо.

Авионите летале на височина од околу 1500 метри, но не надлетувале во близина на поголемо населено место, со што би предизвикале паника кај македонските граѓани.

Овие два лета беа во координација со македонската армија со што се тестираше комуникацијата за во иднина.

Извор: kanal5.com.mk

Коронавирус