четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

ВИДЕО: Гори националниот парк Маврово

ВИДЕО: Гори националниот парк Маврово

Граѓани доставија снимка до Канал 5 на која се гледа како непознати луѓе подметнуваат еден од пожарите.. Според информациите од очевидците, на терен нема никој од надлежните па несовесните подпалувачи слободно го напуштиле местото, а пожарите почнале да се шират низ Националниот парк Маврово.

Инаку, четврти ден по ред горат големи пожари и на Шар Планина, на четири места, а најкритично е над селото Лисец.

извор: kanal5.com.mk

 

Коронавирус