среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Вести

ВИДЕО: Голема повopка возила го испpaти Амди Бајрам до вечното почивалиште

ВИДЕО: Голема повopка возила го испpaти Амди Бајрам до вечното почивалиште

Со голема поворка поранешниот пратеник, Амди Бајрам испрaтен до вечното почивалиште во гробиштата во Бутел, јавува „Сител“.

Поворката тргна од семејната куќа на Бајрамови во општина Бутел.

Амди Бајрам ќе биде погребан на муслиманската парцела зад Еврејските гробишта во Бутел.

Долгогодишниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам почина вчера на 64 годишна возраст.

Коронавирус