недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

(ВИДЕО) „Го онадиме судството, се си иб*ло мајката“: Поддржувачите на СДСМ paзочарани од бeгcтвото на yбиeцот на Нешкоски

(ВИДЕО) „Го онадиме судството, се си иб*ло мајката“: Поддржувачите на СДСМ paзочарани од бeгcтвото на yбиeцот на Нешкоски

„Сее си ибало мајката“ буквално со овие зборови нецензурирано ни се обрати еден од поддржувачите на СДСМ кои денеска маршираа за правда барабар со Заев. Тој вели дека нема работа, разочаран е од бегството на убиецот на Нешкоски.

Она кое што можеби најмногу фрапираше е согласувањето со Маријн Даскаловски со гореспоменатиот поддржувач на СДСМ . Даскаловски важи за еден од најблиските луѓе од доверба на Зоран Заев, претседател на општинската организација на СДСМ во Струмица, но и покрај неговата блискос со Зоран Заев тој не можеше да не се согласи со уредникот на Инфомакс за незадоволителното ниво на правда во Република Македонија. Тој не е задоволен од бегството на убиецот Нешковски.

Дополнително беше проблематично што тој денес на митингот во Скопје беше со службеното возило иако на нас ни објасни дека бил службено по работа.

Во голема мера поддржувачите на Заев не се задоволни со состојбата во правосудството, но имаше и такви кои ги анкетиравме кои на еден или друг начин се обидуваат да ја оправдаат моменталната состојба, па дури и со пофални зборови говореа за премиерот.

Покрај членови на СДСМ, како што претходно споменавме нашите камери уловија и голем број државни и партиски функционери на СДСМ. Сугаревски одмерено и смирено се обиде да објасни дека правдата е спора, но достижна и вложи голема верба во законот за обвинителство. Истото го кажа и министерот за здравство Венко Филипче кој доби и незгодно прашање. Погледнете:

ИЗВОР: ИНФОМАКС

Коронавирус