четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Вести

(ВИДЕО) Гаф на Заев, се смееја и неговите поддржувачи: Турците се бореле против Османлиите

(ВИДЕО) Гаф на Заев, се смееја и неговите поддржувачи: Турците се бореле против Османлиите

Во историското Крушево премиерот Зоран Заев ја промени историјата. Тој изјави дека на Мечкин Камен против Османлиите се бореле и Турците.

Контраверзната изјава или лапсузот не можеше да помине неприметно ниту кај поддржувачите на трибината. Жителите на Крушево не издржаа, па почнаа да се смеат.

Погледнете го видеото:

 

 

Најнови вести

Коронавирус