понеделник, 19. август 2019. Вести денес: 8
home Вести

(ВИДЕО) Фрчкоски контра СДСМ: Референдумот е неуспешен

(ВИДЕО) Фрчкоски контра СДСМ: Референдумот е неуспешен

Стресот од процедуралниот неуспешен референдум за сите беше огромен, појаснуваше Фрчкоски во емисијата ,,24 Отворено’’.

Тој потенцираше дека навистина не очекувале таков однос од граѓаните, кои според него би требало да знаат сами да проценат што се било ставено на масата.

Независно од одѕивот од 600.000 гласа сепак е стрес, не можете да го објасните кај своите, не можат да го видат кое прашање, која иднина е всушност на коцка, рече Фрчкоски.