сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 61
home Вести

ВИДЕО: Фон Дер Лајен му рече на Заев дека многу е убава барокната зграда на Владата

ВИДЕО: Фон Дер Лајен му рече на Заев дека многу е убава барокната зграда на Владата

Првото нешто кое Фон Дер Лајен го забележа кога излезе од своето возило пред Владата беше барокната зграда на Владата за која на Заев му кажа дека е многу убава.

Интересно е што изјавата на Претседателката на Европската Комисија доаѓа во време кога СДСМ и партијата од која доаѓа премиерот ги убедува граѓаните дека парите потрошени на реновирање на објектите се фрлени пари. Очигледно гостинката не мисли така.

Премиерот ништо не искоментира. Слична ситуација Заев имаше и при посетата на Вучиќ кој исто така им се восхитуваше на проектите дел од Скопје 2014.

Локални избори 2021