четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 93
home Вести

ВИДЕО: Еве со какви проблеми се соочуваат македонските земјоделци

ВИДЕО: Еве со какви проблеми се соочуваат македонските земјоделци

На youtube се појави видео за тоа со какви проблеми се соолува македонскиот земјоделец.

Праските се фрлаат, родот се уништува, а сега проблем стана и наводнувањето. За што поточно се работи погледнете во видеото.