петок, 14. август 2020. Вести денес: 8
home Вести

ВИДЕО: Еве како СДСМ поткупува ромски гласачи во Прилеп- дел од организаторите земале и над 10 илјади евра од власта

ВИДЕО: Еве како СДСМ поткупува ромски гласачи во Прилеп- дел од организаторите земале и над 10 илјади евра од власта

На Фејсбук страната „Владеењето на СДС- Национална катастрофа на Македонија“ објави видео на својот профил како се купуваат ромски гласови за СДС во Прилеп.

Преку видео во кое се слуша како членови на СДСМ им делеле на Ромите брашно, шеќер, масло и сол, пипер и макарони ги тераат да гласаат за СДСМ и Зоран Заев.

Во видеото се слуша и како извесните Александар Спиркоски- Џемо и Бајрам Рифатоски- Бајрамче земале пари од партијата и тоа во висина и до над 10 илјади евра, слушнете.

Погледнете како се купуваат ромски гласови за СДС

Posted by Владеење на СДС – Национална катастрофа на Македонија on Tuesday, July 7, 2020

Коронавирус