вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 25
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВИДЕО: Џафери му го исклучи микрофонот на Данев на собраниската говорница

ВИДЕО: Џафери му го исклучи микрофонот на Данев на собраниската говорница

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев денес ги извести пратениците дека партијата и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го Собранието имаат поднесено барање.

Претседателот на законодавниот дом Талат Џафери го прекина Данев и не му дозволи да го прочита барањето до крај исклучувајќи му го микрофонот.

Расправијата меѓу Данев и Џафери може да ја погледнете во продолжение.