сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Џафери ја доби „Голема Албанија“ на подарок

ВИДЕО: Џафери ја доби „Голема Албанија“ на подарок

Талат Џафери, претседателот на Собранието, доби врамена карта на „Голема Албанија“ во телевизиско шоу од пејачот на народни албански песни Азис Морина. Џафери му се заблагодари на Морина за поклонот од кој беше пријатно изненаден.

– Благодарам многу, се надевам дека ќе ја постигнеме нашата цел, да се обединиме духовно, да бидеме заедно таму каде што сме тргнале, во голема обединета Европа – рече Џафери.

Најнови вести

Коронавирус