понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

ВИДЕО: Двајца полицајци нападнаа гласач во близина на избирачко место во Кочани

ВИДЕО: Двајца полицајци нападнаа гласач во близина на избирачко место во Кочани

Инцидент попладнево се случил на денот на изборите во Кочани.

Според видеото до кое дојде екипата на КУРИР се гледа како полицијата брутално напаѓа постаро лице и тоа во близина на избирачкото место завод за вработување во Кочани.

Освен видеото кое беше испратено до нашата екипа, на Твитер се појави и уште едно видео од истиот настан на кое се гледа како двајца полицајци напаѓаат гласач.

Коронавирус