среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

ВИДЕО: Дурловски со децата ја пејат „Налеј, налеј“ и го честитаат Илинден

ВИДЕО: Дурловски со децата ја пејат „Налеј, налеј“ и го честитаат Илинден

Оперскиот пејач Игор Дурловски со песна за Илинден која ја сподели на Фејсбук.

– Време во кое и ѕидовите имаат уши а никој не сака да не чуе. Честит нека ни е Илинден, напиша тој.

Коронавирус