петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 114
home Вести

ВИДЕО: Дива свиња ужива и се бања во Охридското езеро

ВИДЕО: Дива свиња ужива и се бања во Охридското езеро

На социјалните мрежи кружи интересно видео на кое јасно се гледа како дива свиња се капе во Охридското Езеро.

-Летната туристичката сеозна ја оставивме зад нас, а дека капењето во Охридското Езеро е секогаш атрактивно покажува и настанот што се случи денес во селото Пештани, пренесува Охрид1.

Коронавирус