вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 153
home Вести

ВИДЕО: Димни и шок бомби, апсења, спасувачки акции – полициските специјалци одржаа показни вежби пред штипјани

ВИДЕО: Димни и шок бомби, апсења, спасувачки акции – полициските специјалци одржаа показни вежби пред штипјани

Припадниците на македонската полиција денеска на градскиот стадион во Штип во рамки на одбележувањето на 7 Мај- Денот на македонската полиција, и презентираа на јавноста дел од своите можности преку низа показни вежби.

Граѓаните имаа можност да се уверат во подготвеноста на македонската полиција за справување со различни предизвици.

Вежбите на специјалните единици на МВР погледнете ги во продолжение.