среда, 28. септември 2022. Вести денес: 166
home Вести

ВИДЕО: „Дедо Мраз“ измачува срна во Струмица!

ВИДЕО: „Дедо Мраз“ измачува срна во Струмица!

Овој период од годината е најубав и најрадосен за најмалите па и за повозрасните. Се разбира причината е Дедо Мраз.

Но, денеска на фејсбук страницата на Друштвото за заштита на животните „Фауна“-Струмица беше објавено едно необично видео во кое „Дедо Мраз“ грубо постапува со срна.

Граѓаните изреволтирани од овој немил настан бараат од надлежните да превземаат сериозни мерки бидејќи овие животни се заштитени со закон во Република Македонија.

ИЗВОР: ДРУШТВО ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИ „ФАУНА“-СТРУМИЦА

Најнови вести

Коронавирус