четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 200
home Вести

ВИДЕО: Артан Груби го снимал гласањето за Законот за двојазичност

ВИДЕО: Артан Груби го снимал гласањето за Законот за двојазичност

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби со својот мобилен телефон сними видео во живо од гласањето во Собранието.

Истото видео беше поставено на неговиот Фејсбук профил, каде неговите фанови со радост ја пречекаа веста.

На видеото кое е подолго од пет минути убаво се гледа и се слуша како одел текот на гласањето.

Најнови вести

Локални избори 2021