вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 98
home Вести

(ВИДЕО) Армиски хеликоптер ги гасне пожарите во околината на Крушево

(ВИДЕО) Армиски хеликоптер ги гасне пожарите во околината на Крушево

На повеќе места низ Македонија се активни неколку пожари, а екипите се константно на терен и се борат со огнената стихија.

Поради непристапноста на теренот, во Крушево се интервенира и со армиски хеликоптер, кој го гасне пожарот во планинските предели на Крушево и во околните села.

Коронавирус