вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Аплауз за здравствените работници

ВИДЕО: Аплауз за здравствените работници

Со аплауз за здравствените работници преку видео на својот фејсбук профил, министерот за здравство, Венко Филипче ги поздрави луѓето кои беа во првите борбени линии против корона вирусот.

Ситуацијата во Македонија почнува да се стабилизира и очекувањата се дека од крајот на овој месец животот полека ќе почне да се враќа во нормала, благодарение на сите медицински лица кои со огромна посветеност се грижеа за пациентите.

ЕУРО 2020

Македонија