четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 120
home Вести

ВИДЕО: Ангелов летна со хеликоптер, ќе пренесува во живо како се гасне пожар

ВИДЕО: Ангелов летна со хеликоптер, ќе пренесува во живо како се гасне пожар

Еден армиски хеликоптер утринава извршил извидница на теренот во Пехчевско каде ситуацијата со големиот пожар е алармантна.

Додека мештаните од вчера алармираат преку социјалните мрежи и медиумите и очајно бараат помош, денеска директорот на Центарот за управување со кризи преку социјалните мрежи информира дека на местото се упатуваат три српски и уште еден наш хеликоптер.

Ангелов најави дека вкупно 5 хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар.

-Се наоѓам во еден од хеликоптерите, за околу половина час, доколку мрежата е добра, ќе се обидам да се вклучам на ФБ во живо за да ви овозможам да погледнете како изгледа местото на пожарот како и процесот на гаснење од воздух, напиша Ангелов на Фејсбук.

Коронавирус