недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 178
home Вести

ВИДЕО: Американската амбасадорка правеше „РЕД ДОГ“ АЈВАР

ВИДЕО: Американската амбасадорка правеше „РЕД ДОГ“ АЈВАР

Во македонските домови веќе почна сезоната на подготвување ајвар, еден од највкусните специјалитети на балканската кујна кој води потекло од Македонија.

Американската амбасадорка во нашата држава, Кејт Мери Брнз одлучи да ја испочитува оваа македонска традиција и заедно со нејзиниот сопруг подготви „Ред дог“ ајвар.

Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна? Се вели во Фејсбук статусот на Американската абмасада во Скопје.

Коронавирус