недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

(ВИДЕО) Активист на СДСМ фатен како кине плакати: Јас за тебе сум господин!

(ВИДЕО) Активист на СДСМ фатен како кине плакати: Јас за тебе сум господин!

Нов предизборен инцидент се случи попладнево во општина Аеродром.

На видео објавено на социјалните мрежи се гледа како еден од активистите на УМС снима член на СДСМ кој yништyва избopeн рекламен материјал на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова.

На видеото се гледа дека откако активистот на УМС го евидентира настанот, членот на СДСМ трга да го нaпaднe младото момче и му се зaкaнува.

Коронавирус