петок, 4. декември 2020. Вести денес: 64
home Вести

ВИДЕО: Аеродром како Венеција, поплавен булеварот „Јане Сандански“

ВИДЕО: Аеродром како Венеција, поплавен булеварот „Јане Сандански“

Невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици го зафати скопското подрачје.

Од УХМР информираат дека ветерот достигнува повремено брзина и над 80 киломери на час.

Голем дел од улиците во скопските населби се под вода. Еве каква е ситуацијата во скопски Аеродром.

Коронавирус