вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 167
home Вести

Вицепремиерот Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров е позитивен на коронавирус.

Тој ова го објави на неговиот Фејсбук профил.

-Се подготвував за посета на Луксембург, ама тестот покажа дека јас веќе сум имал опасен „гостин”. Нека продолжи да вирее без да го забележувам многу и побрзо да го снема. Чувајте се луѓе, да сте здрави и живи сите!, напиша вицепремиерот за европски прашања во својата објава.

 

Најнови вести

Локални избори 2021