вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Ветровито и облачно со температури до 23 степени

Ветровито и облачно со температури до 23 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и ветровито. Во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 24 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, со температура до 23 степени.

 

Најнови вести

Коронавирус