вторник, 7. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Весна Бејби: Стави го на клада шоферот за ти да си ја спасиш фирмата – како бе така?!

Весна Бејби: Стави го на клада шоферот за ти да си ја спасиш фирмата – како бе така?!

Актерката Весна Петрушевска Бејби ја коментира изјавата на сопственикот на „Дурмо турс“, кој рече дека автобусот бил исправен, а вработени во компанијата се слушнале телефонски со возачот и дека тој за нив ја открил причината за несреќата, односно дека изгубил контрола над самиот себе додека управувал со автобусот.

-Излезе газдана на Дурмо турс и си кажа дека шоферот е крив, секако после техничкиот преглед направен од неговата фирма …Како бе така? Стави го на клада, ти важно да си ја спасиш фирмата….Неверојатно!!! На 20-годишно девојче ампутирана ѝ е нога ….една од преживеаните…

Коронавирус