недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 25
home Вести

Весна Бејби: Ни се распаѓа цел систем, само еднаш бидете доблесни, одговорност и оставки

Весна Бејби: Ни се распаѓа цел систем, само еднаш бидете доблесни, одговорност и оставки

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска преку социјалните мрежи повика на одговорност и оставки по вчерашниот пожар во модуларната болница во Тетово.

-Одговорност и оставки!!! Еднаш само еднаш бидете доблесни, нема разбирачка за ова, да одиш да се лечиш и жив да изгориш. Јас сум згрозена за оваа неодговорност! Лицемерни и жедни за власт ….до кога ? Ни се распаѓа цел систем, пишува Петрушевска на Фејсбук.

Според досегашните официјални информации во пожарот животот го загубија 14 лица.

Коронавирус