понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 115
home Вести

„Весковски наместо да дава лажни ветувања, нека каже во чиј џеб заврши профитот од наместениот тендер од 300.000 евра?!“

„Весковски наместо да дава лажни ветувања, нека каже во чиј џеб заврши профитот од наместениот тендер од 300.000 евра?!“

Весковски наместо да дава лажни ветувања, нека каже во чиј џеб заврши профитот од наместениот тендер од 300.000 евра?! Четири години СДСМ е власт во 95% од општините, а 5 години власт на централно ниво. И веќе 5 години цела држава е во застој, ништо од тоа што го ветија пред 5 односно 4 години не го реализираа. Зошто да им верува некој сега?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-СДСМ може да ветува и вселенски бродови, како што ветуваше Шилегов тунели под Кале, но народот веќе не им верува.

Би било многу подобро доколку наместо лаги, Весковски излезеше пред карпошани со признание зошто ги злоупотребил нивните пари за со Шилегов да наместат тендер од 300.000 евра, и притоа погледнато по ставки го преплатиле изведувачот. Споредено со минатите години, услугите се преплаќани и до 8 пати повеќе.

Каде завршила разликата од дури 8 пати? Во чии џебови завршил профитот?

ЈО наместо да молчи да почне да си ја заработува платата која ја добиваат од граѓаните и да утврди одговорност за тендерот од 300.000 евра кој го распиша Душко Весковски 2 месеци откако фирмата која го добила ги завршила градежните работи, стои во соопштението од партијата.

Локални избори 2021