четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВЕРИЖНА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Неспособноста на надлежните ги става во опасност животите на граѓаните и возачите (ФОТО)

ВЕРИЖНА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Неспособноста на надлежните ги става во опасност животите на граѓаните и возачите (ФОТО)

Снегот вечерва предизвика сообраќајна несреќа на булеварот првомајска во Кисела Вода.

Надлежните додека се уште „спијат“ безбедноста на граѓаните и возачите речиси и да ја нема поради неодговорноста на градските власти, особено на градоначалникот Петре Шилегов.

ЕУРО 2020

Македонија