недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Венко во денот кога починаа 39 лица шири лажни вести и се избрука

Венко во денот кога починаа 39 лица шири лажни вести и се избрука

Во денот кога Макединија ја заебелажа една од највисоките бројки починати во еден ден од почетокот на епидемијата на коронавирусот, министерот за здравство Венко Филипче продолжува да води катастрофален пиар и се бламира во обидот вината за катастрофалното справување со кризата да ја префрли врз опозицијата ширејќи лажни вести и стари фотографии.

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски преку Твитер му упати порака на министерот за здравство Венко Филипче да ги батали спиновите со фотографии од 2019 година.

Коронавирус