сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 128
home Вести

Велосипед од бамбус за Пендаровски од индонезискиот амбасадор (ФОТО)

Велосипед од бамбус за Пендаровски од индонезискиот амбасадор (ФОТО)

Амбасадорот на Индонезија вчера му подари велосипед од бамбус на претседателот Стево Пендаровски.

-Ми беше задоволство лично да се сретнам со амбасадорот на Индонезија, Иван Богананта, кој поради пандемијата, акредитивите ги предаде по писмен пат. Етничката и културна разновидност, негувањето на толеранција и меѓурелигискиот дијалог, се вредности кои ги споделуваат двете земји и кои претставуваат основа за продлабочување на нашите меѓусебни контакти, напиша Пендаровски на Фејсбук.

Коронавирус