среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 154
home Вести

Велјановски на средба со граѓани: Сите се свесни дека на Македонија и е потребна нова сила

Велјановски на средба со граѓани: Сите се свесни дека на Македонија и е потребна нова сила

Членот на Извршниот Комитет Александар Велјановски оствари средби со граѓаните од Сарај, Шишево и Матка. Граѓаните се свесни дека на Македонија и е потребна нова сила, дека Обновата на Македонија е пред секој дом, беше пораката која ја пренесе Велјановски.

Најнови вести

Локални избори 2021