сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 26
home Вести

Велимир Смилевски повторно во трката за градоначалник на Бутел

Велимир Смилевски повторно во трката за градоначалник на Бутел

Актуелниот градоначалник на општина Бутел повторно ќе се кандидира за градоначалник на општината.

-Денес ја поднесов мојата кандидатура за градоначалник на општина Бутел. Благодарност до сите членови на СДСМ Бутел за поддршката што ми ја дадовте да бидам единствен предложен кандидат на СДСМ Бутел за градоначалник на Општина Бутел“, напиша Смилевски на својот Фејсбук профил.

Најнови вести